Najbližšie akcie

Od 21.3. Desatoro pomoci bezdomovcov

Keďže nemôžeme ísť pomáhať do terénu, pripravili sme si pre vás náučné desatoro. Často sa nás ľudia pýtajú, že čo bezdomovcom dať alebo ako sa k nim správať. Snáď vám to pomôže!

Sledujte náš instagram a zistite viac!

Staršie

21.1. Pečenie koláčov

15:30 - 19:00
Zvonárska 23, 040 01 Košice

Možno tým nezachránime svet, ale zlepšíme tým ľuďom bez domova deň a uvidia, že teenagerom nie sú ľahostajní Príď a zober aj kamoša.
Ak máš nejaký recept, ktorý určite chceš napiecť tak nám napíš nejako to spolu poriešime

Ako to dopadlo?

23.12. Objavili sme sa v novinách

Niekto by to nazval náhoda a niekto osud, no práve v ten deň ako sme boli odniesť perníky do Samaritána tak tam bola aj novinárka z Korzáru a tak nás odfotila a pridala do článku. Možno sa čoskoro dočkáme aj článku o našom projekte

Chcete vedieť viac?

10.12. Pečenie perníčkov

15:30 - 19:00
Zvonárska 23, 040 01 Košice

Tak ako my zbožňujeme perníky, tak ich majú radi aj ľudia bez domova. Zober pod pazuchu v utorok kamoša a spolu vytvorte úsmev na tvári a radosť z Vianočných spomienok! Tešíme sa na vás! P.S.: suroviny budú prichystané, čiže si dones len dobrú náladu a nápady na zdobenie

Ako to dopadlo?

12.11. Prednáška

16:30 - 19:00
CVČ Nižná Úvrať 26, Košice

Psychologická prednáška so študentom psychológie Matejom Hrabovským
Chceli by ste sa dozvedieť niečo viac ohľadom predsudkov voči ľudom bez domova,zaujíma ťa ako sa s nimi rozprávať alebo máš otázky? Príď na túto prednášku.

Ako to dopadlo?

8.11. Okrúhly stôl k príprave stratégie SR pre mládež na roky 2021-2028

Sisa prezentovala náš projekt a jeho víziu na stretnutí od Iuventy, kde spolu s ďalšími organizáciami a pracovníkmi s mládežou vytvárala víziu budúcnosti pre Slovensko na roky 2021 až 2028. Predstavila náš projekt a nadviazala kontakty. Projekt mal dobré ohlasy. Najviac sa nám páčila veta vedúcej mládežníckeho centra: „Myšlienka je krásna!”

Ako to dopadlo?

26.10. Triedenie oblečenia!

Sisa sa spolu so 4 dievčatami vybrali do Útočišťa. Je to charita v Košiciach, ktorá pomáha bezdomovcom. Prišli sa popýtať ako môžu pomôcť a keďže v takejto charite je stále kopec roboty, hneď aj niečo dostali. Dostali možnosť nazrieť na výdaj oblečenia kde bolo potrebné potriediť veci, ktoré budú venované buď bezdomovcom alebo obyvateľom Luníka 9. Dievčatá sa do toho pustili s úsmevom a ani nevedia kedy a čas im zbehol. Povedali, že takto by chceli pomáhať častejšie. Veľmi sa z toho tešíme!

Ako to dopadlo?

25.10. Polievkáči

Príprava jedla pre ľudí bez domova.

8.10. Začíname!

16:30 - 19:00
Zvonárska 23, 040 01 Košice

Chceš pomáhať ale nevieš ako?
Tak presne na teba budeme čakať v utorok!
S radosťou ťa privítame na našom prvom oficiálnom stretnutí kde si pokecáme o tom ako inak pomôcť bezdomovcom, čo všetko sa s tým dá robiť a aké aktivity nás budú ďalej čakať. Ak máš aj ty nejaký nápad tak hurá sem s ním. :) Stretnutie bude doplnené filmom, občerstvením a super atmosférou. Veď môžeš sa cítiť niekde ešte lepšie ako medzi ľuďmi, ktorí chcú zmeniť svet?

Ako to dopadlo?

Financuje:

european solidarity corps logo

Ako pomôcť? / O nás / Kontakt

kontakt@homelessismore.eu

0944503252

Všetky práva vyhradené © 2019 Homeless is more

Created by Martin Baroš